Košarkašice „Kostajnice“ proteklog vikenda počele su drugu polusezonu 1. Ženske lige RS utakmicom protiv „Slobode“.

U šestom kolu naše košarkašice su poražene u gostima, a „Sloboda“ je slavila rezultatom 60:56.

Kostajničanke su bile u zaostatku tokom većeg dijela meča, povremeno i do 20 koševa razlike, ali su dobrom igrom u posljednjoj četvrtini sustigle domaće igračice, a zatim na tri i po minuta do kraja imale i vođstvo od +5.

Jedna trojka i slobodno bacanje košarkašica „Slobode“ bilo je dovoljno za izjednačenje, potom slijedi penal završnica u kojoj su bolje bile domaće igračice i konačan rezultat u korist domaćina 60:56.

U našem timu najefikasnije su bile Lea Basrak sa 24 poena i Sara Japranin sa 11 poena.