Košarkašice Kostajnica savladale su ubjedljivo u 7. kolu prvenstva Republike Srpske Mladost iz Prijedora rezultatom 79:46 (25:3, 19:8, 15:11, 20:21).

Agresivnom odbranom kadetkinje Kostajnice su pitanje pobjednika riješile već na kraju prvog poluvremena koje su dobile 44:11. Do kraja utakmice su sigurno održavale prednost uz priliku da značajnu minutažu dobiju i mlađe igračice, a ukazanu priliku najbolje je iskoristila Saška Kučina (2005. godište - jedna postignuta trojka, realizovana slobodna bacanja i nekoliko hrabrih prenosa lopte i prodora protiv starijih i snažnijih Prijedorčanki).

Najefikasnija u domaćem timu bila je Ivana Borojević sa čak 45 poena, dok je kod gošći iz Prijedora najzapaženija bila Ivona Turudija sa 23 koša.

Kostajnica je stigla do pete prvenstvene pobjede uz dva poraza, a u slijedećem kolu gostuje u Banja Luci protiv Orlova.