Direktor Osnovne škole “Petar Mećava” Miroslav Škara nagradio je danas učenike koji su ostvarili zapažene rezultate na regionalnim takmičenjima iz matematike, fizike, srpskog jezika, geografije i istorije u Prijedoru, Novom Gradu i Gradišci. Znanjem i trudom istakli su se Đorđe Kostadinović, Nikola Šteković, Mia Basrak, Aleksandar Gak, Mia Begić, Katarina Grublješić i David Kolundžija.

Đorđe Kostadinović, odličan učenik 7. razreda, osvojio je prvo mjesto na takmičenju iz fizike i drugo mjesto iz matematike. Kaže da voli prirodne nauke, a osim što ima talenta, uz podršku nastavnika, ulaže i dosta truda kako bi unaprijedio svoje znanje i vještine.

Nikola Šteković, koji pohađa 7. razred zauzeo je drugo mjesto na takmičenju iz srpskog jezika.

“Volim da čitam, a što se tiče takmičenja, ono je obuhvatilo gramatiku i pravopis. Osim znanja koje sam stekao uz pomoć nastavnice, prilikom rješavanja zadataka koristim i logiku i sluh”, navodi Nikola.

Učenici 9. razreda Mia Basrak i Aleksandar Gak, uz podršku nastavnica Slobodanke Vojinović i Emine Mušić, učestvovali su na takmičenju iz geografije i istorije, prikazujući prezentaciju o istoriji, geografiji i zanimljivostima Kostajnice.

Na takmičenju iz matematike i fizike učestvovala je Mia Begić, iz fizike Katarina Grublješić i vjeronauke David Kolundžija.

Svi ističu da su ponosni na svoj uspjeh, ali i na način na koji su promovisali svoju školu i grad u kome žive.

Mentorsku ulogu imali su nastavnici Slavica Grublješić, Dragana Kukić, Jovana Ranilović, Nada Tankosić, Nemanja Malinović, Slobodanka Vojinović i Emina Mušić.

“Veoma je značajno da djeca znaju zašto je bitno da uče maternji jezik, jer su oni ti koji će ga čuvati za buduće generacije”, naglasila je nastavnica Slavica Grublješić.

Nastavnice Dragana Kukić i Jovana Ranilović zadovoljne su postignutim rezultatima i poručuju da je njihov zadatak prepoznavanje talenata i usmjeravanje učenika u tom pravcu.

“Imamo đake koji su odlični na nastavi i imaju dobre ocjene, međutim nemaju tu volju za takmičenjem, kakvu je imao Đorđe. On je imao motiv i cilj koji je podrazumijevao pobjedu na takmičenju pa je bilo zadovoljstvo usmjeravati ga”, kaže Kukićeva.

Direktor škole Miroslav Škara uručio je učenicima knjige, kao poklon i znak pažnje, te im poručio da nastave da uče jer se znanje uvijek isplati.

“Znanje je najveće bogatstvo jer ga niko ne može oduzeti. Zahvaljujem se učenicima i nastavnicima jer su trudom i znanjem promovisali sebe i našu školu na najbolji mogući način”, istakao je Škara.